DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
reklam
Google News

Codecasa Yachts

Son Güncelleme :

10 Şubat 2024 - 21:13

Codecasa Yachts

Codecasa: Lüks Yatçılık Endüstrisinin Öncüsü
Codecasa Tersaneleri, 1825 yılında Giovanni Battista Codecasa tarafından Viareggio’da kurulmuş ve lüks yatçılık endüstrisinde kendine sağlam bir yer edinmiştir. Günümüzde, Codecasa Tersaneleri Grubu, en yüksek kalite, teknolojik yenilik, güvenilirlik, tasarım ve konforu bir araya getiren geniş bir yat yelpazesi sunmaktadır.

Tarihçe
1825: Giovanni Battista Codecasa, gemi yapımcısı olarak Viareggio’da faaliyete başlar.
1902: Giovan Battista Codecasa’nın oğlu Tistino, babasıyla birlikte yelkenli tekneler inşa etmek için kendi tersanesini kurar.
1946: Giovan Battista Codecasa, 50’den fazla yelkenli gemiye ek olarak balıkçı tekneleri ve diğer çeşitli tekneler inşa eder ve işten emekli olur.
1973: Fulvio Codecasa, babası Ugo’nun yerine geçer ve lüks motoryatlar üretmeye başlar.
1977: Viareggio Nuova Darsena’da Cantieri Navali Ugo Codecasa SpA’nın kurulması.
1982: Darsena Toscana’daki eski Codecasa Tersaneleri, Codecasa Due anonim şirketine dönüştürülür.
1987: Viareggio Nuova Darsena’da Codecasa Tre SpA Tersanelerinin kurulması.
2011: Üretim, Pisa’daki Darsena dei Navicelli’deki yeni siteye kısmen taşınır.
Bugün
Codecasa Tersaneleri Grubu, çelik ve hafif alaşımlı motoryatlar arasında 30 ila 70 metre arasında değişen geniş bir yelpazede uzmanlaşmıştır. Son on yılda, şirket teklifini genişleterek tamamen alüminyum alaşımlı hızlı yatlar gibi yeni segmentlere adım atmıştır.

Her Codecasa yatı, müşterinin kişisel taleplerini karşılamak üzere özenle tasarlanmış ve üretilmiştir. Modern, klasik veya minimalist her tarzda, iç mobilyalar en yüksek standartlarda dikkatle işlenir. Codecasa Tersaneleri, dünya çapında tanınan yüksek kalite ve teknik standartlarıyla müşterilerine eşsiz deneyimler sunmaya devam etmektedir.

Hala Codecasa ailesi tarafından yönetilen tersaneler, kuruluşundan bu yana sürekli evrim geçirerek lüks motoryatların önde gelen üreticilerinden biri haline gelmiştir.

Boats Group